دپارتمان های مطالعاتی

ما در شركت مهندسين مشاور هيدروتک توس پيمان بسته‌ايم با بكارگيری نهايت سعی و تلاش خود و در كنار استفاده از همکاری متقابل و مشترک با دانشگاه‌های بزرگ کشور از جمله دانشگاه فردوسی مشهد و ديگر همكاران داخلی و خارجی خدمات موثر و ارزشمند فنی و مهندسی را با كيفيتی شايسته ارائه دهيم و سهم خود را در توسعه همه جانبه و ارتقا کيفی طرح‌های عمرانی ، اقتصادی و توليد رفاه در كشور ايفا نمايیم.

دپارتمان آبیاری و زهکشی

سیستم آبی تاریخی شوشتر که به نام سازه‌های آبی تاریخی شوشتر نیز نامیده می شود، مجموعه‌ای به هم پیوسته از ۱۳ اثر تاریخی شامل پلها، بندها، آسیاب‌ها، آبشارها، کانال‌های دست کند و تونل‌های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند و در دوران هخامنشیان تا ساسانیان، جهت بهره‌گیری بیشتر از آب ساخته شده‌اند.

دپارتمان منابع آب

قنات قصبه شهر گناباد (کاریز گناباد) عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین کاریز جهان است. آنگونه که از منابع کهن و همچنین سفرنامه ناصر خسرو و منابع شفاهی بر می‌آید آن را قنات کیخسرو می‌گفته‌اند.

دپارتمان محیط زیست

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط ایران و شمال شرق کشور می‌باشد. این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است.

دپارتمان آب و فاضلاب

تصفیه‌خانه آب چغازنبیل، واقع در جبهه غربی معبد اصلی قرار دارد. این تصفیه‌خانه با بهره‌گیری از ظروف مرتبط ساخته شده و از این بابت قدیمی‌ترین تصفیه‌خانه دنیا محسوب می‌شود. رومن گیرشمن، حفار چغازنبیل، اعتقاد دارد که آب مورد مصرف تصفیه خانه از فاصله ۴۵ کیلومتری و توسط کانالی از رودخانه کرخه تأمین می‌شده‌است.

پدافند غیرعامل

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است؛ و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

مدیریت طرح و فایننس

مدیریت طرح، کاربرد دانش، مهارت ها، ابزارها و تکنیک ها در یک طرح است تا نیازها و الزامات طرح تامین شده و هم چنین منافع و کنترلی حاصل شود که از طریق مدیریت تک تک اجزای طرح قابل دستیابی نیست. مدیریت طرح، همسو نمودن چندین جزء را جهت دستیابی به اهداف طرح در بر می گیرد و این امکان را برای طرح فراهم می کند تا هزینه، زمانو تلاشی بهینه یا یکپارچه داشته باشد.

هیدروانفورماتیک

هيدروانفورماتيک برگرفته از دو کلمه «هيدرو» به معنای آب و «انفورماتيک» به معنای اطلاعات می‌باشد که شامل اطلاعات و کليه پيشرفت های انجام شده در زمينه اطلاعات، ارتباطات و فن‌آوری‌های امروز می‌باشد.
هيدروانفورماتيک برنامه چند رشته‌ای از سيستم های اطلاعات و پشتيبانی تصميم‌گيری برای رسيدگی به مديريت عادلانه و کارآمد در استفاده از علوم آب برای رسيدن به بسياری از اهداف متفاوت است.